Õrus ja Hummulis toimus Herro tuulepargi eeltutvustus

Sunly arendab tuuleparke koos kogukondadega, mistõttu toimus 16.augustil Herro tuulepargi eeltutvustus Valgamaal Õru ja Hummuli inimestele uurimaks, kas ja kuidas oleks ühiselt võimalik rohepöördesse panustada. 

Lisaks Sunly poolsele Herro tuulepargi ja kogukonna kaasamise võimaluste tutvustusele rääkisid tuuleenergeetika kavandamisest Valga Vallavalitsuse planeeringute spetsialist Lenna Hingla ja Tõrva Vallavalitsuse keskkonnaspetsialist Terje Tomson.

Herro tuulepargi ametlikud protsessid pole veel alanud, mistõttu oli eeltutvustuse eesmärgiks inimestega tuttavaks saada ja tutvustada Sunly soovi rajada ca 21-25 tuulikust koosnev tuulepark. Meil on hea meel, et kuulsime juba teekonna alguses, mis mõtted ja küsimused kohalikel tuulepargi osas on. Nii saame nendega arvestada,” kommenteeris kohtumisi Tuuliki Kasonen, Sunly kogukonnasuhete juht.

Kohalolijate poolt esitati küsimusi mitmete oluliste teemade osas nagu tuulikute paiknemine ja kaugus eluhoonetest, tuulepargi valmimise aeg ja kasutusele võetavate tuulikute võimsus ja kõrgus. Eraldi arutati ka, milline kasu võiks tuulepargis kohalike elanike jaoks tekkida – riiklik tuulikute taluvustasu, teede korrastamine, uute töökohtade lisandumine, võrgutasuta elektri otseliini võimalused tuulepargi lähedal asuvatele tootmisettevõtetele jms.

Üheskoos leiti, et tuulepargi kavandamisel on mõistlik alustada kogukonna kaasamisega juba võimalikult varakult ning analoogseid kohtumisi lähipiirkonnas võiks kindlasti toimuda veel. Juhul, kui soovid enda kogukonnas samasuguse tutvustuse läbi viia, võta palun ühendust Herro tuulepargi projektijuhiga aadressil sander.louk@sunly.ee.